Ciekawostki

Ciekawy krajobraz, bogactwo natury, pamiątki ponad tysiącletniej historii. Przeszło 3 tysiące km szlaków turystycznych, rzeki i jeziora dla miłośników sportów wodnych, ośrodki jeździeckie i imprezy regionalne. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

Wytyczone szlaki piesze w okolicach Poznania pozwalają dotrzeć do atrakcji turystycznych ukrytych tuż za rogatkami miasta. Proponujemy spacer do unikatowego rezerwatu meteorytowego Morasko, czy wędrówkę wokół miasta szlakami biegnącymi wzdłuż zielonych klinów Poznania.

Szlaki południowej Wielkopolski wiodą przez najbardziej urokliwe miejsca regionu. Najwyższe wzniesienia i rozległe panoramy, Żerkowsko-Czeszewski Park Krajobrazowy, ślady pobytu Adama Mickiewicza, dworki i pałace, kontakt z rzeźbą ludową Pawła Brylińskiego i szereg innych atrakcji, których nie uda się zobaczyć z okien pędzącego samochodu.

Północna Wielkopolska to teren, którego bogactwem jest nieskażona przyroda, lasy, czyste jeziora i liczne rezerwaty. Wytyczone szlaki piesze pozwalają w pełni obcować z naturą. Wymarzone miejsce dla tych, którzy szukają ucieczki od miejskiego zgiełku.

Szlaki w Wielkopolsce wschodniej jest  tu mniej lasów, krajobraz nie tak urozmaicony jak w Wielkopolsce północnej, ale nie oznacza to, że będziemy się tutaj nudzić. W trakcie pieszych wędrówek zobaczymy wiele interesujących obiektów.
Kreator stron www - przetestuj!